Archiwum aktualności

Wizualizacja ścianki wspinaczkowej

INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI WYNAJMU POWIERZCHNI W CELU WYKONANIA ŚCIANKI WSPINACZKOWEJ I ŚCIANKI BOULDEROWEJ ORAZ PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI ICH OPERATORA

Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” jest usytuowane na terenie Kampusu B Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 10 w Łodzi.

Obiekt posiada ok. 28 tys. m2 powierzchni użytkowej. Na pięciu kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej znajdą się m.in.:

Trwają prace nad ocieplaniem wizerunku Łódzkiego Akademickiego Centrum-Sportowo Dydaktycznego. Oznacza to, że już niedługo budynek zacznie wyglądać tak jak ten z wizualizacji.

Zakończyły się prace żelbetowe i budowa konstrukcji ŁACSD. Już niedługo rozpoczną się pierwsze roboty wykończeniowe. Obecnie trwają prace nad uszczelnianiem dachu. Nakładane są warstwy termiczne i przeciwdeszczowe. Tymczasem pogoda testuje go na wszelkie możliwe sposoby - wichury z silnymi podmuchami wiatru, ulewy, burze, grad... A ponoć aura nie powiedziała w tym tygodniu ostatniego słowa.

Już niedługo bryła Centrum przestanie być taka surowa. Do pracy przystąpiła firma, która ma za zadanie wykonać elewację obiektu.

W tej chwili przygotowujemy się do wykończenia niecek basenowych. - informuje dyrektor biura projektu ŁACSD Witold Nykiel. - Pierwszym etapem jest napełnienie niecek basenowych po kolei. Napełniliśmy własnie basen olimpijski.

13 stalowych dźwigarów o masie 50 ton każdy – takie kolosalne elementy konstrukcji trafiły ostatnio na budowę naszego kompleksu.

Zamontowanie dźwigarów trwało dziesięć dni i odbywało się w drugiej połowie kwietnia, a ich głównym zadaniem będzie podtrzymywanie pokrycia dachowego konstrukcji.

Strony